Bezpieczeństwo zabiegów

Profesjonalna dezynfekcja i sterylizacja

W Salonie Kosmetycznym MARTA zastosowałyśmy szereg elementów stanowiących o Państwa bezpieczeństwie i higienie.

Autoklaw
Jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie najwyższego poziomu sterylizacji jest zastosowanie autoklawu. Jest to urządzenie stosowane w medycynie w celu sterylizacji narzędzi chirurgicznych jak również środków farmaceutycznych. Zastosowany w naszym gabinecie autoklaw klasy „B” należy do grupy najbardziej zaawansowanych sterylizatorów parowych, który potrafi sterylizować praktycznie każdy rodzaj materiałów.

Rękawiczki jednorazowe
Stosujemy higieniczne rękawiczki jednorazowe wykonane z nitrylu, dzięki czemu są odporniejsze na przekłucia, tym samym bezpieczniejsze podczas wykonywania manicure, pedicure lub zabiegów z wykorzystaniem urządzeń, np. makijażu permanentnego.

Preparaty dezynfekujące
Skinsept Pur, Kodan to preparaty do dezynfekcji skóry przed iniekcjami, punkcjami i zabiegami, który zapewnia skuteczną dezynfekcję o przedłużonym działaniu.

Primasept® med to preparat polecany do mycia i dezynfekowania rąk, antyspetyka ran i błon śluzowych, ochrona i pielęgnacja skóry

Serwety, prześcieradła, podkłady jednorazowe z włókniny
Wykonane z wysokiej jakości włókniny i celulozy, a dzięki ich miękkości nie podrażniają skóry. Włóknina przepuszcza powietrze a zarazem jest chłonna i wytrzymała.

Frezy jednorazowe do pedicure
W stosowanych przez nas zabiegach specjalistycznych pedicure wykorzystujemy wysokiej jakości jednorazowe frezy, określane również jako kapturki ścierne. Materiały te służą do usuwania zrogowaciałej skóry, modzeli, nagniotków oraz pracy w trudno dostępnych miejscach a dzięki ich jednorazowości zasadniczo minimalizujemy ryzyko przenoszenia drobnoustrojów.

Japonki jednorazowe do pedicure

Materiały kosmetyczne oraz sprzęt w naszym gabinecie posiadają niezbędne certyfikaty.
Po otwarciu pakietów zawierających sterylne narzędzia, numery sterylizacji oraz daty zostają umieszczone w karcie zdrowia pacjenta.
Każdorazowo podczas wykonywania zabiegów z przerwaniem ciągłości skóry używamy jałowych rękawiczek. Wykonujemy dokumentację fotograficzną.